Presenter ’09 má v sebe vstavaný audio editor. Môžeme ním upravovať to, čo sme si už nahrali, alebo importovali do prezentácie alebo e-learning kurzu, taktiež priamo v ňom môžeme nahrávať alebo importovať ďalšie zvuky a nahrávky, ktoré chceme vo svojej prezentácii použiť.
Save & Close – tlačidlo na uloženie práce a zavretie Audio Editora. Po jeho stlačení nás prenesie naspäť do prezentácie.
Cut – pokiaľ si klikneme myšou a ťahaním spravíme výber časti zvukovej nahrávky v jej priebehu, týmto tlačidlom môžeme vybranú časť nahrávky vystrihnúť. Klávesová skratka pre túto funkciu je Ctrl+X.
Copy – to isté, ako pri funkcii Cut, ale vybranú časť nahrávky nevystrihneme z celej nahrávky, ale môžeme ju kopírovať a vložiť na ďalšie miesto v nahrávke. Klávesová skratka pre túto funkciu je Ctrl+C.
Paste – klikneme na časť priebehu nahrávky, do ktorej chceme vložiť vystrihnutú alebo skopírovanú časť zvuku, a použijeme toto tlačidlo. Klávesová skratka pre túto funkciu je Ctrl+V.
Import single file – tlačidlo nám slúži na importovanie už existujúcej zvukovej nahrávky do Audio Editora. Po kliknutí na túto funkciu sa nám otvorí vyhľadávacie okno, kde si môžeme vyhľadať ktorúkoľvek nahrávku vo formáte WAV alebo MP3, ktorú chceme v našej prezentácií použiť. Výber nahrávky potvrdíme tlačidlom Otvoriť. Po kliknutí na toto tlačidlo sa nám ponúknu tri možnosti vloženia nahrávky do editora. Prvou je Current position, čo znamená, že zvuk sa vloží presne tam, kam sme naposledy klikli myšou do priebehu nahrávky. Beginning of slide nám umožňuje vložiť nahrávku na začiatok snímku, čiže pokiaľ už v editore máme vloženú nejakú nahrávku, tak ďalšiu zvolenú nahrávku pridá pred ňu. Poslednou možnosťou je End of slide, ktorá umožňuje pridať ďalšiu nahrávku úplne na koniec snímku, za všetky doteraz pridané nahrávky v konkrétnom snímku. Výber potvrdíme stlačením tlačidla OK.
Import multiple files – Použijeme túto možnosť, ak chceme importovať viacero nahrávok súčasne. Po kliknutí sa nám otvorí okno, kde si vyberieme, snímok, od ktorého chceme aby import začal. Ďalej použijeme tlačidlo Browse na vyhľadanie konkrétnej nahrávky v počítači a jej pridanie do Editora. Vybranú nahrávku potvrdíme tlačidlom Otvoriť. Pokiaľ označíme viac, ako len jeden súbor, otvorí sa nám okno Confirm narration import order, kde používame tlačidlá Up, Down, Top, Bottom, Reverse a Remove, aby sme pomocou nich určili, v akom poradí sa jednotlivé nahrávky budú pridávať do Editora. Potvrdíme tlačidlom OK.
Set Next Slide – pokiaľ máme jednu zvukovú nahrávku, ktorú chceme použiť postupne na niekoľko snímok, využijeme túto funkciu. Vždy klikneme myšou na priebehu zvuku presne tam, kde chceme, aby bol prechod na ďalší snímok, a stlačíme toto tlačidlo.
Set Next Animation – toto tlačidlo používame v prípade, že chceme použité animácie v našich snímkach zosynchronizovať s konkrétnou nahrávkou, s ktorou práve pracujeme. Klikneme myšou na priebehu zvuku presne tam, kde chceme, aby prebehla ďalšia animácia a použijeme toto tlačidlo.
Silence – túto funkciu využijeme, ak chceme niekde v nahrávke použiť tiché miesto bez akéhokoľvek zvuku ale bez toho, aby sme nahrávku museli prerušovať. Myšou klikneme na miesto, kam chceme tiché miesto vložiť a následne klikneme na toto tlačidlo. Otvorí sa nám okno, v ktorom si určíme dĺžku trvania tichého miesta zobrazeného v sekundách. Voľbu potvrdíme tlačidlom OK.
Volume – umožňuje nastaviť hlasitosť prehrávania nahrávky v celom, alebo v nami zvolenom priebehu. Rozsah je možný nastaviť od −100 % až do 100 %. Počiatočná hodnota je prednastavená v strede na 0 %.
Show all – kliknutím na toto tlačidlo sa nám zobrazia všetky zvukové priebehy použité v snímkach našej prezentácie.
Zoom Selection – pokiaľ si chceme priebeh zvukovej stopy pozrieť alebo nastaviť detailnejšie, použijeme toto priblíženie. Kliknutím a ťahaním myši si vyberieme, ktorú oblasť zvukového priebehu chceme priblížiť a použijeme toto tlačidlo.
V ľavej dolnej časti okna Audio Editor máme tri tlačidlá na nový záznam nahrávky, na spustenie a na zastavenie nahrávky. Pravá dolná časť je informačná, kde môžeme nájsť informácie o aktuálnej pozícii na priebehu, dĺžke trvania snímku a celkovej dĺžke nahrávok.